KNB-voorzitter Barbara van Kampen overleden

/
Publicatiedatum: 9 september 2026

Opslaan

Deel deze informatie

Na een kort ziekbed is op 4 september de voorzitter van de KNB, Barbara van Kampen (55), overleden. Barbara was voorzitter sinds 1 oktober 2024. Tijdens het KNB-jaarcongres op 9 oktober aanstaande zou zij feestelijk afscheid nemen. Haar uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

Barbara van Kampen vierkantHet overlijden van Barbara heeft het bestuur en de medewerkers van de KNB diep geraakt. Zij was zowel werkinhoudelijk als op persoonlijk vlak nauw betrokken bij de mensen waarmee zij werkte en toonde oprechte interesse in hen. Bij het KNB-bureau bracht zij haar Brabantse gezelligheid mee en haar voorliefde voor het Nederlandse lied. Voor haar collega’s in het notariaat wilde zij als voorzitter toegankelijk en verbindend zijn met een luisterend oor. Regelmatig trok zij het land in om met een groepje collega’s aan de ‘Notaristafel’ te praten over wat hen bezighield en waar de KNB hen zou kunnen helpen. De KNB verliest door haar overlijden een zeer betrokken en warme bestuurder.

Zeer betrokken

Barbara was een zeer actief en betrokken lid van de KNB. Naast haar baan als notaris in Oss vervulde zij de afgelopen jaren diverse nevenfuncties binnen de KNB. Zo was zij eerder docent bij de Stichting Opleiding Medewerkers in het notariaat, lid van de redactieraad van het Notariaat Magazine, auditor, lid en voorzitter van de Ring Oost-Brabant van de KNB en lid van de Ledenraad van de KNB. Bijzonder trots was Barbara op haar boek ‘Notaris in beeld’, waarmee ze ingewikkelde notaristaal op een eenvoudige en toegankelijke wijze aan haar cliënten uitlegde.

Opvolger

Barbara had eerder al laten weten na haar eerste bestuurstermijn, die op 30 september dit jaar zou eindigen, te zullen stoppen als voorzitter van de KNB. Vanwege dat naderende vertrek heeft de ledenraad van de KNB Karen Verkerk, notaris in Arnhem, in juni benoemd tot opvolger van Barbara. Haar termijn start op 1 oktober aanstaande. Tot die tijd vervult de plaatsvervangend voorzitter van de KNB, Jan Janssens, die rol.

Meer informatie: KNB, Hens Meengs
h.meengs@knb.nl