Notarissen hebben vorig jaar 8 procent meer akten gepasseerd dan in 2023. Dat komt neer op in totaal ruim 1,8 miljoen akten. Vooral het aantal hypotheekakten (17 procent) en overdrachtsakten (15 procent) steeg flink.
Uit de factsheet 2024 (pdf) blijkt verder dat ook het aantal testamenten (3 procent), levenstestamenten (8 procent) en oprichtingen van een bv (7 procent) is gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Alleen het aantal oprichtingen van een stichting nam af met 3 procent. Wel ligt het totale aantal akten van 2024 nog onder dat van 2022.
Stijging
De stijgende trend is ook terug te zien in zowel het vierde kwartaal (pdf) als de maand december (pdf). In het vierde kwartaal steeg het aantal akten met 10 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2023. In december stegen de cijfers met 11 procent in vergelijking met december 2023. In alle gevallen waren de hypotheekakten en overdrachtsakten de grootste stijgers.